Sprzedaż przez telefon

Telemarketing jest jedną z najskuteczniejszych, ale również jedną z najbardziej nielubianych i unikanych form sprzedaży. Chociaż codziennie rozmawiamy przez telefon, to kiedy stoimy przed koniecznością wykorzystania rozmowy telefonicznej jako jednego z narzędzi sprzedaży, okazuje się to niezwykle trudne. Skąd bierze się uprzedzenie do sprzedaży przez telefon?

Po pierwsze w kontakcie telefonicznym mamy ograniczone możliwości oddziaływania na klienta. Nie możemy na niego spojrzeć, nie możemy się do niego uśmiechnąć, nie możemy posłużyć się gestykulacją, żeby podkreślić wagę naszej wypowiedzi. Po drugie klientowi łatwiej przerwać rozmowę telefoniczną, niż spotkanie, szczególnie rozmowę źle przeprowadzoną. Telefon nie zobowiązuje do poświęcenia takiej ilości uwagi i czasu handlowcowi, jak bezpośrednia rozmowa.

Czy handlowiec może zrezygnować ze sprzedaży telefonicznej, bez konsekwencji dla realizowanych zadań? Raczej nie. Rozmowa telefoniczna jest tania, szybka, można ją przeprowadzić o dowolnej porze, z dowolnego miejsca. Często, to również jedyny sposób na dotarcie do klienta.

Sprzedaż telefoniczna ogranicza nam narzędzie komunikacyjne, jakie możemy wykorzystać. Do dyspozycji pozostaje nam tylko i aż, nasz głos i związana z nim barwa, ton, czy też sposób mówienia. Na sukces w sprzedaży przez telefon znaczący wpływ wywiera również nasze nastawienie do rozmowy. Kiedy jesteśmy zmęczeni, znudzeni, zadowoleni czy podekscytowani, każda emocja jest słyszalna ze zdwojoną siłą i wpływa na naszego rozmówcę.

Sprzedaż przez telefon to proces, który wydaje się trudny i żmudny, jednak dobrze zaplanowany i zrealizowany, często przynosi handlowcom upragnioną sprzedaż, a firmie – wysokie zyski. 

Na szkoleniu odpowiemy na szereg pytań oraz przećwiczymy w praktyce m.in. sposoby otwierania rozmów telefonicznych, pracę z głosem i pracę nad stresem, metody wzbudzania zainteresowania u naszych rozmówców, typologię klientów, techniki prezentacji usług i produktów, a także pracę nad proaktywnym i pozytywnym nastawieniem.

Jakie korzyści przyniesie udział w szkoleniu:

Zapytaj o:

RHR +